Laptop
Technologie Zaproszenia

Wkrótce Galileo Hackathon w Gdańsku

15-17 maja w Gdańsku odbędzie się druga edycja Galileo Hackathon. Impreza adresowana jest do pasjonatów programowania chcących kształtować przyszłość usług lokalizacyjnych (LBS), technologii geoprzestrzennych i Internetu Rzeczy.

Głównym założeniem Hackathonu jest wymyślenie nowatorskiego programu, który będzie wykorzystywał unikatowe możliwości oferowane przez usługi europejskiego systemu GNSS – Galileo. Tematyka aplikacji może być bardzo szeroka – od rzeczywistości rozszerzonej, przez GIS, sport, mHealth, po rozwiązania marketingowe, transportowe czy społecznościowe.

Do Hackathonu można przystąpić jako zespół (2-4 osoby) lub indywidualnie i utworzyć zespół na miejscu. Uczestnicy będą walczyć o nagrodę pieniężną w wysokości 1000 EUR w każdej z dwóch głównych kategorii:

  • Innowacja Galileo: dla najbardziej innowacyjnych aplikacji używających Galileo jako źródła informacji o lokalizacji.
  • Efekt Galileo: dla aplikacji Galileo o największym wpływie społecznym.

Dodatkowo przewidziane zostały nagrody specjalne od sponsorów.

Galileo Hackathon jest organizowany w ramach największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej –  infoShare 2017, odbywającej się w dniach 17-19 maja w Gdańsku. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych podczas infoShare 2017, a główne nagrody Hackathonu zostaną przyznane na głównej scenie w trakcie konferencji.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na dedykowanej stronie.

Organizatorem Hackathonu Galileo jest Agencja Europejskiego GNSS (GSA).

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Startup Stock Photos