Ulica
Aktualności

wnp.pl: Trójmiasto, Lublin i Płock liderami inteligentnych miast w Polsce

Na portalu wnp.pl ukazał się wywiad z Jackiem Łukaszewskim, prezesem Klastra Polska, Czechy, Słowacja w Schneider Electric oraz prezesem Schneider Electric Polska Sp. z o.o. Rozmowa dotyczy inteligentnych miast w Polsce. 

– Nie każde miasto ma takie same potrzeby. W chwili obecnej tworzenie inteligentnego miasta skupia się na wyodrębnieniu rzeczywistych problemów, z którymi zmaga się dane miasto i rozwiązaniu ich. Temu właśnie służyć mają technologie. Wykorzystanie ich wymaga jednak strategicznego podejścia, unifikacji wielu polityk miasta w różnych obszarach oraz dobrego doradztwa w zakresie technologii, z których dane miasto powinno korzystać – mówi Jacek Łukaszewicz. Jego zdaniem miasta, również w Polsce, koncentrują się na następujących zagadnieniach: ograniczenie zużycia energii, poprawa jakości powietrza i upłynnienie ruchu w miastach połączone z bezpieczeństwem tego ruchu.

W wywiadzie poruszone zostały tematy nowych pomysłów w obszarze smart city i wykorzystania aplikacji mobilnych. Rozmówca wskazuje również przykłady polskich inteligentnych miast.

Cały wywiad „Trójmiasto, Lublin i Płock liderami inteligentnych miast w Polsce” na stronach wnp.pl.