Konferencja XII Dzień Urbanisty „Przestrzeń w lepszym klimacie”
Ekologia Przestrzeń Zaproszenia

XII Dzień Urbanisty „Przestrzeń w lepszym klimacie” [zaproszenie]

Towarzystwo Urbanistów Polskich – Oddział w Poznaniu wraz ze Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na XII edycję ogólnopolskiej konferencji „Dzień Urbanisty”. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi „Przestrzeń w lepszym klimacie”. Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z dziedziny urbanistyki oraz planowania przestrzennego. W tym roku konferencja będzie miała poszerzony, dwudniowy wymiar, a każdy dzień będzie miał odrębną tematykę.

Poruszane podczas konferencji zagadnienia będą koncentrować się na związkach urbanistyki i planowania przestrzennego z działaniami na rzecz adaptacji do zmian klimatu oraz przeciwdziałania ich przyczynom. Konferencja została podzielona tematycznie na dwa dni, których wiodącymi motywami będą „POWIETRZE” i „WODA”.

Program

W pierwszym dniu dominować będą kwestie czystego powietrza i zwalczania smogu, prezentowane w kontekście rozwiązań systemowych o wymiarze krajowym i metropolitalnym (program „Czyste powietrze”, projekt Edukacyjna Sieć Antysmogowa). Przedstawione zostaną także przykłady innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w skali lokalnej (modelowanie przewietrzania miasta, domy pasywne, infrastruktura elektromobilności i antysmogowa). Wprowadzeniem będzie wystąpienie Marcina Popkiewicza – fizyka, dziennikarza, a także autora bloga ziemianarozdrozu.pl.

Drugi dzień wydarzenia upłynie pod znakiem planowania właściwej gospodarki wodnej i zarządzania retencją wód opadowych. W ramach wystąpień spotkają się różne punkty widzenia na tę problematykę: samorządowy, naukowy, branżowy oraz organizacji pozarządowych. Ten dzień również zakończy się dyskusją.

Pełnym program (PDF)

Kiedy? Gdzie?

Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 lutego 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (pawilon 15, sala 1D), jako jedna z imprez towarzyszących targom „Budma 2019”.

Rejestracja

Udział w konferencji jest darmowy po rejestracji uczestnictwa do dnia 6 lutego 2019 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego. Ponieważ konferencja będzie trwać 2 dni, dlatego organizatorzy proszą o rozważną rejestrację uczestnictwa – możliwy jest udział w pierwszym lub drugim dniu, lub obu dniach wydarzenia.