V Forum Green Smart City, Kraków
Blog Ekologia Zaproszenia

Zielone inteligentne miasta – konferencja w Krakowie [zaproszenie]

Miasto inteligentne to w powszechnym odbiorze miasto naszpikowane technologiami. Często podkreślam, że to błędne podejście. Bo technologie w mieście to tylko narzędzie, z którego trzeba inteligentnie korzystać. Liczą się cele, które miasto chce osiągnąć. I dziś trudno sobie wyobrazić, aby miasto inteligentne nie miało wśród swoich priorytetowych celów zielonej tematyki. Dlatego z dużą satysfakcją wracam po roku na kolejną edycję Forum Green Smart City, chyba jedynej w Polsce imprezy łączącej w sobie wprost inteligentne miasta i zieleń. V edycja Forum już 24-25 października w Krakowie.

Celem Forum Green Smart City jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju, a także upowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Wydarzenie jest również przestrzenią wymiany informacji  i współpracy pomiędzy władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, NGO i przedsiębiorcami w zakresie innowacyjnych technologii, które będą sprzyjać rozwojowi inteligentnych miast i wiosek. Tegoroczna konferencja ma zasięg międzynarodowy.

Tutaj znajdziecie moją relację z IV Forum Green Smart City.

Agenda

Pierwszego dnia odbędą się trzy sesje poświęcone kolejno: Smart City, Smart Villages oraz zrównoważonemu rozwojowi. Równolegle odbędą się warsztaty organizowane przez jednego ze sponsorów Forum firmę Philips Ligthing. Spotkanie pod tytułem „Inteligentne oświetlenie – korzyści dla samorządów” adresowane jest do włodarzy miast, gmin i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Drugiego dnia odbędą się trzy debaty (Inteligentna infrastruktura miejska, Edukacja ekologiczna a rozwój inteligentnych miast i wsi, Smart Villages a zrównoważony rozwój) oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs „SMART CITY i VILLAGES w obiektywie”.

Pełna agenda wydarzenia

Green Smart City 3.0?

Podczas V Forum Green Smart City będę miał przyjemność wystąpić z prezentacją „Green Smart City trzeciej generacji, czyli jak wspólnie z mieszkańcami budować inteligentne zielone miasta” oraz poprowadzę dyskusję w panelu „Inteligentna infrastruktura miejska”.

Udział w Forum Green Smart City

V Forum Green Smart City odbędzie się w dniach 24 – 25 października 2019 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie przy alei 29 Listopada 46.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Wymagana jest rejestracja na stronie internetowej.

Organizatorzy

Jego organizatorami są Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie wraz ze Związkiem Uczelni InnoTechKrak, Centrum Transferu Technologii i Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o.o.

V Forum Green Smart City, Kraków